zdrowie, uroda, aloes

Wpis

czwartek, 02 kwietnia 2015

Czy aloesem można leczyć trądzik?

Dobre efekty lecznicze uzyskuje się również po stosowaniu toniku aloesowego. Przygotowuje się gorozcieńczając wodą destylowaną lub płynem micelarnym wcześniej przygotowany żel (miąższ) aloesowy. Tonik należy wykonać w proporcji: 2 łyżki miąższu na 1 szklankę płynu. Otrzymanym specyfikiem należy przemywać twarz przy użyciu wacika kosmetycznego.

W walce z tymi dolegliwościami wykorzystywane są przede wszystkim właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwświądowe aloesu.

Specjalne preparaty na trądzik z wyciągiem z aloesu są ogólnie dostępne w sklepach kosmetycznych oraz aptekach. Występują najczęściej pod postacią maści, kremów, toników i płynów. Farmaceuci wykorzystują szczególnie cenne właściwości antybakteryjne, niemniej preparaty aloesowe są również bogate w aminokwasy, substancje działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz witaminy: A, B, C i E, oraz mikroelementy:cynk, chrom, potas, mangan, miedź, sód, wapń.

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw aloesu nie trzeba kupować gotowych leków. Równie skuteczne preparaty można wykonać samodzielnie ze świeżych liści rośliny w domowym zaciszu. Może to być zarówno płyn do mycia twarzy, tonik, krem, żel, a nawet maść. Bazą do każdego specyfiku jest zawsze świeżo zerwany liść, który po dokładnym umyciu może zostać poddany mieleniu.Aloes z domowej apteczki

Płyn do twarzy

Na przykład płyn do mycia otrzymuje się po uprzednim rozcieńczeniu w wodzie przygotowanego wcześniej soku, w którym występują duże ilościsaponiny, wykazujące właściwości myjące i ściągające. Dzięki temu, skóra po umyciu jest nie tylko dokładnie oczyszczona, ale jednocześnie napięta.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
darek1000k
Czas publikacji:
czwartek, 02 kwietnia 2015 12:27

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Troche historii o aloesie: Soczyste liście aloesu są prawdziwą skarbnicą cennych dla zdrowia substancji. Wyciąg z aloesu leczy alergię i trudno gojące się rany, obniża poziom cukru, poprawia odporność. Maści, kremy i żele z aloesu oraz www.foreveraloes.eu www.forever-produkty.pl taniechwilowki